loading...
تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان کرمان 09364284644
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 348 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

فلوسوئیچ در پکیج دیواری:

 

فلوسویئچ در پکیج یک کلید حساس به جریان آب است که بر روی مسیر آب سرد به پکیج قرار می گیرد و با باز کردن شیر اب گرم مصرفی جریان آب باعث می گردد تا این کلید وصل گردد و پکیج روشن شود.

 در فلوسویئچ یک شناور تفلونی وجود دارد که در بالای آن یک آهنربا نصب شده است و بر روی بدنه این قطعه یک کلید حساس به مغناطیس قرار گرفته که در حالت (NO) است و هنگامیکه که شیر آب گرم مصرفی را باز می کنیم جریان آب سرد ورودی پس از عبور از صافی به شناور نیرو وارد کرده و آن را به سمت بالا حرکت می دهد، در اثر بالا آمدن شناور و نزدیک شدن آهنربا به کلید حساس به مغناطیس  این کلید وصل شده و فرمانی به برد ارسال می کند تا پکیج روشن شود.

 تست1: برای تست این قطعه می توان مولتی متر را در وضعیت تست اتصال کوتاه(تست بیزر) قرار داده و پس از خاموش کردن پکیج پراب های مولتی متر را به پایه های فلوسوئیچ وصل می کنیم و سپس یکی از شیرهای آب گرم مصرفی را باز می کنیم در این لحظه صدای بوق از مولتی متر شنیده می شود و با بستن شیر آب صدا قطع می شود در غیر اینصورت فلوسویئچ معیوب است.

 تست2: در مواقعی که مولتی متر در دسترس نیست می توان با اتصال کوتاه کردن سیم های فلوسوئیچ سالم بودن این قطعه را بررسی کرد اگر پکیج روشن شد پس فلوسوئیچ معیوب بوده و اگر روشن نشد مشکل از جای دیگر است.

 نکته: توجه داشته باشید در روش اتصال کوتاه پس از روشن شدن مشعل اتصال را قطع کنید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

 آموزش تعمیر پکیج

مدل های دیگر فلوسوئیچ :

 در بعضی برند ها از فلوسوئیچ های 2 سیم و در بعضی از فلوسوئیچ های 3 سیمه یا همان رید رله استفاده می شود که روش عملکرد آنها مثل یکدیگر است با این تفاوت که در مدلهای 3 سیمه یک حسگر الکترونیکی به نام ریدرله وجود دارد که حضور آهن ربا را احساس کرده و رله الکتریکی آن وصل می شود. به همین دلیل برای تست این نوع فلوسوئیچ باید به صورت ولتاژی آزمایش نمود. این حسگر دارای 3 سیم به رنگ های آبی، سفید و قرمز است.

 سیم آبی سیم مشترک یا مرجع و سیم قرمز سیم ولتاژ تغذیه 5 ولت و سیم سفید فرمان خروجی برای برد است سیم های آبی و قرمز ولتاژ تغذیه حسگر هستند که همیشه ولتاژ 5 ولت را نشان می دهند که در صورت نشان ندادن ولتاژ، سوکت ها و سیم های رابط و برد را بررسی می کنیم و سیم های آبی و سفید ولتاژ خروجی حسگر برای فرمان دادن به برد هستند که در حالت عادی ولتاژ 5 ولت و پس از باز کردن شیر آبگرم مصرفی ولتاژ، ولت را نشان می دهد، که در غیر اینصورت ریدرله معیوب بوده و یا شناور تفلونی در داخل فلوسوئیچ جام کرده و حرکت نمی کند.

خرید اینترنتی مجموعه اموزشی نصب و تعمیرپكیج

نکته: حداقل فشار آبی که می تواند شناور را به بالا حرکت دهد 0/2 بار می باشد،یعنی اگر شیر آب به مقدار کم باز شد بطوریکه فشار کمتر از 0/2 بار باشد و یا میزان جریان آب ورودی کمتر از 2/5 لیتر در دقیقه به فلوسوئیچ نیرو وارد نماید، شناور بالا نمی رود و مدار وصل نمی گردد.

 

فلومتر:

امروزه در برخی از برندها به جای استفاده از فلوسوئیچ از فلومتر استفاده می کنند. این قطعه از یک توربین آهن ربایی در داخل مسیر آب و یک سنسور حساس به میدان مغناطیسی (سنسور اثرهال) در جدار بیرونی آن تشکیل شده است که با عبور آب از داخل آن توربین آهن ربایی به گردش درآمده و در اطراف خود میدان مغناطسیی ایجاد میکند و هر چه جریان مصرفی آب بیشتر باشد گردش توربین بیشتر شده و میدان مغناطیسی قوی تر می شود. سنسوری که در جدار بیرونی قرار گرفته است شدت این میدان را اندازه گیری کرده و به برد ارسال می کند. از ویژگی های این قطعه این است که علاوه بر ارسال فرمان روشن کردن پکیج می تواند دبی آب مصرفی را به برد گزارش دهد تا شعله مشعل متناسب با مقدار مصرفی آب و دمای آن تنظیم شود.

تست: برای تست این قطعه روش ولتاژی است. این قطعا غالبا دارای 3 سیم به رنگ های مشکی، زرد و قرمز است. سیم مشکی مشترک و سیم قرمز ولتاژ 5 ولت تغذیه و سیم زرد فرمان خروجی برای برد است.

سیم های مشکی و قرمز ولتاژ تغذیه سنسور هستند که همیشه 5 ولت را نشان می دهند و سیم های زرد و مشکی ولتاژ فرمان خروجی برای برد است که می تواند بین(5 تا 0) ولت تغیر کند.

این روش برای فلوسوئیچ های 3 سیم (ریدرله) و سنسورهای فشار(ترانسدیسر) نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

محدود کننده:


این قطعه که در مسیرورودی آب سرد به مبدل اولیه دو منظوره و یا مبدل ثانویه قرار دارد دبی آب ورودی را محدود می کند و اجازه عبور دبی بیشتر را نمی دهد تا آب سرد ورودی فرصت گرم شدن را داشته باشد. محدود کننده ها به رنگ های مختلف دیده می شوند و هر رنگ نشان دهنده دبی خاصی می باشد. به عنوان مثال رنگ زرد 9 لیتر در دقیقه و رنگ بژ 11 لیتر در دقیقه و رنگ قرمز 12 لیتر در دقیقه می باشد.

برای تست فلوسوئیچ میتوانید از ویدیوی زیر بهره ببرید:

[http://aparat.com/v/le51c]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا

نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 304 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج فرولی دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/nUiv9]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 


آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.


کد خطامفهوم کد خطاعلت احتمالی
A01مشعل روشن نمی شود.نبودن گاز
الکتورد معیوب
شیر گاز معیوب
توان اشتعال پایین
A02علامت شعله وجود دارد ولی مشعل خاموش است.الکترود معیوب
برد الکترونیکی معیوب
A03فعال شدن کلید حرارتی (کلید حد 105 °c )سنسور مدار شوفاژ معیوب است.
عدم گردش آب در مدار شوفاژ
وجود هوا در مدار
F04فعال شدن ترموستات دود ({بدون فن} در این حالت از کارکرد دستگاه به مدت 20 دقیقه جلوگیری می شود.)اتصال ترموستات باز است.
سیم کشی معیوب
قطر نامناسب دودکش یا گرفتگی دودکش
F05سوئیچ فشار هوا یا فن عمل نمی کند. ({فن دار} عدم عملکرد فن به مدت 20 ثانیه)اتصال سوئیچ فشار هوا باز است
سیم کشی معیوب
نقص در دیافراگم
دوکش نامناسب و یا دودکش مسدود
A06الکترود جرقه زن عمل می کند ولی شعله تشکیل نمی شود.پایین بودن فشار گاز اصلی
عدم تنظیم فشار گاز مشعل
A08افزایش بیش از حد دمای مبدل
F01اشکال در NTC مدار شوفاژسنسور معیوب
سیم کشی معیوب
قطعی اتصالات سیم کشی
F11اشکال در NTC مدار آبگرم بهداشتیسنسور معیوب  
سیم کشی معیوب  
قطعی اتصالات سیم کشی  
F14اشکال در سنسور دوم (اطمینان) مدار شوفاژسنسور معیوب    
سیم کشی معیوب    
قطعی اتصالات سیم کشی    
F34ولتاژ برق مصرفی کمتر از 170 ولت می باشدایراد در منبع برق شهر
F35نوسان در فرکانس برق ورودیایراد در منبع برق شهر  
F37افت فشار آب مدار شوفاژپایین بودن بیش از اندازه فشار
سوئیچ فشار آب قطع و یا معیوب می باشد
A41اشکال در محل قرارگیری سنسورها ( NTC )سنسور مدار شوفاژ و یا سنسور آبگرم
بهداشتی از لوله جدا شده است.
F42اشکال در سنسور دوکاره (اختلاف دمای دو سنسور اطمینان و شوفاژ)سنسور معیوب
F43فعال شدن سیستم حفاظت از مبدل حرارتیعدم گردش آب در سیستم
وجود هوا در مسیر
F50اشکال درمدولاتور (سیم پیچ تدریجی) شیر گازقطعی در سیم کشی
A51اشکال در سیستم تخلیه دود (فقط در مدل Divatech F24D/F32D)
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 289 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

بررسی علل هواگیری ( وجود گاز در رادیاتور) رادیاتورها و روش های رفع آن

 

اگر رادیاتور به طور مداوم هوا می گیرد باید راهی برای ورود هوای اتمسفر در سیستم گرمایش وجود داشته باشد. اما اگر یک یا چند رادیاتور نیاز به هواگیری دارند و تغییراتی نیز در سیستم بوجود نیامده است، یک مسئله جدید وجود دارد که احتماالت زیر در این خصوص ممکن است

: 1 هـوا از جایی وارد سیستم می شود که بـاید پیگیری شود. ممکن است ایـن مسئله مـربوط به سطـح پایین آب باشد. این مسئله همچنین می تواند به سوراخ های ریز در خطوط لوله در حال کار مربوط باشد که به سمت پمپ بر می گردد جایی که هوا می تواند وارد شود اما آب نمی تواند فرار کند. این هوا وقتی پمپ کار می کند، به حرکت می افتد. همچنین اگر سرعت پمپ خیلی بالا باشد که هوا را وارد کرده و این هوا فرصت انحالل در آب را پیدا نکند، هوا می تواند در رادیاتورها جمع شود

. 2 گـاز هیدروژن به دلیل خـوردگی آلومینیوم در سیستم وجـود دارد. این مسئله عمـوما زمـانی رخ می دهد که بـازدارنـده استفاده نشده یا غیر موثر می شود و یا حتی رقیق شده و به آخر عمر خود نزدیک می شود. این گاز بوسیله الکترولیز تولید می شود و نشانگر این است که خرابی در سیستم در حال رخ دادن است. ممکن است نیاز باشد که قبل از افزودن بازدارنده جدید، سیستم شستشو شود اگر رسوبات خوردگی به حد قابل توجهی رسیده باشند. به محض اضافه کردن بازدارنده، مشکل در عرض یک هفته از بین می رود

. 3 با احتمال کمتر، حضور هیدروژن سولفید H2S است. زمانیکه رادیاتور هواگیری می شود بوی تخم مرغ فاسد از آن خارج می گردد و یا بوی گاز متان که از فعالیت باکتری ها حاصل شده است. در صورتیکه این مسئله رخ دهد نیاز است که سیستم توسط یک افزودنی مناسب با نسبت مشخص آلودگی زدایی شود. البته این مسئله نباید با بوی ترکیبات شیمیایی پایدار و آب اشتباه گرفته شود

. 4 اگر مدت زمان زیادی از کارکرد رادیاتور گذشته باشد و قطعات فلزی غیر آلومینیومی بکار گرفته شده در آن مانند آهن در محل مغزی ها وجود داشته باشند، انواع خوردگی در فلز دوم مانند خوردگی در آهن و گازهای آزاد شده در واکنش های شیمیایی آن، خود یک دلیل هواگیری می تواند باشد.

 واکنش های خوردگی آلومینیوم و آزاد شدن گاز هیدروژن: در شرایط عادی و در دمای اتاق اگر آلومینیوم در آب بیفتد با آن واکنش نخواهد داد حتی اگر در آب جوش باشد. علت آن تشکیل یک لایه چسبنده اکسید آلومینیم  Al2O3 بر روی آن است که مانع از انجام واکنش با آب می شود

پس نکته اصلی برای انجام واکنش الومینیوم با آب، خراب شدن یا هر نوع گسستگی  در لایه آلومینای هیدراته است. یک محصول اصلی واکنش آلومینیوم با آب گاز هیدروژنH2  می باشد. این واکنش در صنعت به قدری حیاتی است که از آن برای ذخیره هیدروژن در وسایل نقلیه با سوخت هیدروژن و یا در پیل های سوختی استفاده می شود. لازم به ذکر است که تمام واکنش های خوردگی آلومینیوم با تولید هیدروژن بر پایه اثر بر روی اکسید آلومینیوم بوده و بنابراین اجازه می دهند که واکنش آلومینیوم با آب ادامه پیدا کند. تمام واکنش های فوق از نظر ترمودینامیکی در دمای اتاق قابل انجام و همگی به شدت گرماده هستند. زهرا دلیری- واحد تحقیق و توسعه شرکت تولیدی صنعتی گرم ایران 

در ویدیو زیر میتوانید نحوه رفع عیب این مشکل را ببینید:

[http://youtu.be/TedtdUnJyDM]

نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 397 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

صافی برگشت پمپ پکیج یا (Strainer) یا صافی پکیج وسیله‌ای است که در مسیر برگشت رادیاتور در زیر پکیج دیواری و قبل از ورود آب رادیاتورها به پمپ و پکیج نصب می‌گردد و باعث می‌شود پس از خروج آب از رادیاتورها و قبل از ورود آب به پکیج توسط صافی که در Strainer وجود دارد ذرات معلق آن در داخل صافی باقی مانده و آب بدون جرم و شن و ماسه داخل پکیج دیواری برود.


جرم در مسیر رادیاتورها چگونه تشکیل می‌شود؟

بسیاری از رادیاتورهای گرمایش به علت کیفیت پایینی که دارند در اثر مرور زمان، فلزات و مواد داخلی آن از داخل رادیاتورها کنده شده و در مسیر حرکت آب قرار می‌گیرند و به داخل مبدل یا شیرآلات و شیلنگ‌های رفت و برگشت پکیج یا قطعات پکیج دیواری می‌روند و آسیب‌های جدی به پکیج می‌زنند.
وجود شن و ماسه در داخل مسیر لوله کشی پکیج در هنگام ساخت و ساز ساختمان که در بسیاری از مواقع حتی با شستشوی مدار نیز بیرون نمی‌آیند و در اثر مرور زمان از مسیر لوله کشی کنده شده و به داخل پکیج می‌روند.

راه حل ==> استفاده از صافی پکیج (Strainer) در مسیر برگشت پمپ


برای تمیز کردن فیلتر صافی پکیج از ویدیو زیر کمک بگیرید:

[http://www.aparat.com/v/WXlkT]

ویژگی‌های یک صافی برگشت خوب چیست؟

برنجی باشد.
قطر آن در همه‌ی قسمت‌های صافی کمتر از "4/3 نباشد.
فیلتر صافی پکیج (فیلتر داخلی) محکم و با کیفیت باشد.
فیلتر داخلی صافی پکیج نه آنقدر ریز باشد که سریعا پر شود و نه آنقدر درشت باشد که شن و ماسه و سنگ ریزه را به راحتی از خود عبور دهد.
درپوش باز و بسته کردن فیلتر، به راحتی باز و بسته شود زیرا این درپوش در بسیاری از اوقات توسط مصرف کننده باید باز و تمیز شود لذا باید به راحتی و با یک آچار معمولی باز شود.


ایرادات و عیب یابی پکیج ، ناشی از استفاده نکردن از صافی پکیج یا پرشدن فیلتر آن:
1-
گرمای رادیاتورها و مسیر گرمایش کم می‌شود
2-
صدا در پکیج بوجود می‌آید (صدای پکیج در بسیاری از مواقع به همین دلیل است.)
3-
در پکیج دو مبدله، گرمای آبگرم مصرفی کم می‌شود
4-
در پکیج دو مبدله، آبگرم مصرفی سرد و گرم می‌شود
5-
و بسیاری دیگر از ایرادات پکیج ناشی از عدم استفاده از صافی پکیج است.

نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 273 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج لورچ دو مبدل (آریان) دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/5IRbZ]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

کد خطامفهوم کد خطا
E1انجام نشدن اشتعال
E2عملکرد سوئیچ فشار هوا
E3ترمیستور سیستم گرمایش
E4ترمیستور آب مصرفی
E5خطای مدولاتور شیر گاز
E6افزایش دمای آب سیستم گرمایشی
E7خطای سوئیچ فشار هوا
E8کاهش فشار آب سیستم گرمایش
E9عملکرد کلید حرارتی حد
E10افزایش فشار آب سیستم گرمایش
E13خطای برد الکترونیکی
E15خطای موقت عملکرد سوئیچ فشار هوا
E16 & E99خطای کنترلی برد الکترونیکی
E25یخ زدگی مبدل اصلی
E26خطای عملکرد رله برد الکترونیکی
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 306 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج باکسی دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/57V42]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

کد خطامفهوم کد خطا
E1انجام نشدن اشتعال
E2عملکرد سوئیچ فشار هوا
E3ترمیستور سیستم گرمایش
E4ترمیستور آب مصرفی
E5خطای مدولاتور شیر گاز
E6افزایش دمای آب سیستم گرمایشی
E7خطای سوئیچ فشار هوا
E8کاهش فشار آب سیستم گرمایش (کمتر از 0/45 بار)
E9عملکرد کلید حرارتی حد
E10خطای قفل اصلی
E12خطای عملکرد رله برد الکترونیکی
E15خطای موقت عملکرد سوئیچ فشار هوا
E16خطای تنظیم پارامترها
E25یخ زدگی مبدل اصلی
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 293 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

مزایا و معایب پکیج ( شوفاژ ) دیواری

 

همگام با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه هایی به مراتب کوچک تر، کارآمد تر و با مصرف انرژی کمتر، نسبت به گذشته تولید می شوند، که در مورد سیستم گرمایشی منازل هم به این صورت می باشد. در گذشته برای تأمین گرمایش و آبگرم مصرفی از بخاری، آبگرمکن و موتور خانه استفاده می شد که تقریبا همه با آنها آشنا هستند. در یک دهه اخیر ، پکیج گرمایشی به بازار عرضه شده که در یک مجموعه، هم گرمایش و هم آبگرم بهداشتی تأمین می شود و دارای بالاترین راندمان انرژی نسبت به سایر موارد می باشند و در حال حاضر متداول ترین وسیله گرمایش در دنیا محسوب می شوند. از امتیازات پکیج می توان به عدم اشغال فضای زیاد، ایمنی بالا و راندمان مناسب، مستقل شدن واحد ها از بحث گرمایش می توان اشاره کرد. که حسن قابل توجهی می باشد و همچنین سرویس ونگه داری پکیج راحت تر می باشد.
Image result for ‫پکیج‬‎

در مورد گرمایش در پکیج می توان از رادیاتور، فن کوئل، گرمایش از کف و کویل آبگرم استفاده کرد و از کم هزینه بودن و آسایش این سیستم می توان نهایت استفاده را برد. و برای ایمنی که مطرح شد در پکیج های فن دار با استفاده از دودکش دو جداره ، اکسیژن محفظه احتراق از بیرون تامین می شود و نگرانی بابت کم شدن اکسیژن فضای داخل به پایین ترین حد ممکن می رسد و خطرات احتمالی رفع می گردد.

پکیج ها از نظر عملکرد با توجه به فصول مصرف به دو بخش زمستانی و تابستانی تقسیم می شوند. که در تابستان وقتی وسایل گرمایشی مورد استفاده قرار نمی گیرند پکیج فقط در برای تامین آبگرم بهداشتی شروع به کار می کند ولی در عملکرد زمستانی پکیج به صورت دایم آبگرم گرمایش را تامین می کند و در صورت مورد استفاده قرار گرفتن آبگرم بهداشتی با استفاده از سنسور میکرو سوئیچ و شیر سه طرفه برقی ، آبگرم گرمایش قطع می شود و به سمت مصرف کننده هدایت می شود. همان طور که گفته شد در پکیج دیواری اولویت با آبگرم مصرفی می باشد و در صورت استفاده طولانی موجب سرد شدن وسایل گرمایشی می شود. تا به اینجا با کلیت پکیج آشنا شدیم اکنون به انواع آن می پردازیم.

Image result for ‫موتورخانه‬‎

مزایای پکیج دیواری

جدا و مستقل بودن سیستم نسبت به واحد های دیگر.

اشغال فضای کمتر و عدم نیاز به احداث و در نظر گرفتن فضای موتورخانه در زیر زمین.

سیستم براحتی توسط کاربر قابل تنظیم است.

در آغاز و پایان فصل سرما نیاز به تعمیر و نگهداری دوره ای همانند موتور خانه ندارد.

نصب و نگهداری آن ساده تر می باشد.

کارایی بهتر نسبت به موتور خانه مرکزی.

ابعاد بسیار مناسب.

عملکرد کم صدا.

کوتاه شدن مسیر لوله کشی نسبت به موتورخانه که باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود.

معایب پکیج دیواری

نسبت به موتور خانه عمر کمتری دارد.

فضای داخل واحد را اشغال می کند.

در متراژهای بالای 300 متر کارایی کمتری دارد.

با توجه به موارد ذکر شده ، پکیج گزینه مناسب تری برای واحد های مسکونی می باشد.

 آموزش تعمیر پکیج  و خدمات پس از فروش  پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 258 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

فضای مورد نیاز برای نصب دستگاه :

Image result for ‫پکیج‬‎

برای نصب پکیج باید کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را داشته باشد  .به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز می باشد که در قالب مثالی آنرا بیان می کنیم.مثلا دستگاهی که 24 کیلو وات توان دارد به 24 متر مکعب فضا نیاز دارد و در صورتیکه حجم محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد، باید فضای محل نصب دستگاه را به اتاق مجاور و یا فضای آزاد ارتباط داد که می توان بوسیله بریدن بالا و پایین درب اتاق به اندازه 5 سانتیمتر و یا قراردادن هواکش های مشبک در بالا و پایین درب فضای محل نصب دستگاه را به اتاق مجاور به صورت دائماً باز ارتباط داد تا هوا جریان داشته باشد.

در صورتی که فضای محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد و نیاز بود که فضای محل نصب دستگاه به اتاق مجاور و یا هوای آزاد ارتباط داده شود حتماً باید نوع ارتباط دائماً باز باشد.  به طور مثال نمی توان از پنجره های قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، زیرا ممکن است که پنجره بدلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و اکسیژن اتاق توسط دستگاه مصرف شود و باعث خفگی افرادی که در آن اتاق هستند شود.

Image result for ‫نصب پکیج‬‎

هوا (اکسیژن) مورد نیاز پکیج :

موقع نصب پکیج علاوه بر اینکه به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است، فضای اتاق محل نصب دستگاه نیز باید به محیط هوای آزاد بیرون از اتاق محل نصب دستگاه یک دریچه یا پنجره دائماً باز ارتباط داشته باشد تا اکسیژن مورد نیاز دستگاه از محیط بیرون از اتاق محل نصب دستگاه تامین گردد و هم در صورت نشتی احتمالی، گاز در محیط اتاق جمع نشود تا باعث بروز حادثه نگردد.  

در چه محل هایی نمیتوان پکیج نصب کرد:

1.      به هیچ وجه نباید دستگاه ها را در محل هایی که در آن گاز های اسیدی موجود می باشد ( مانند بالای ماشین لباسشویی و .......) که باعث خوردگی اجزاء داخلی دستگاه شود نصب نمود.

2.      نباید دستگاه ها را در دستشویی، توالت، حمام ، رختکن، زیرزمین و امثال آن نصب نمود.

3.      به هیچ وجه نباید دستگاه دودکش دار را در مکان هایی زیر 8 متر مکعب یا فضاهای بسیار کوچک نصب کرد.

4.      نباید دستگاه ها را در مکان هایی که احتمال خطر آتش سوزی دارند مانند : انبار کاغذ، تینر، رنگ و امثال آن نصب کرد.

 Image result for ‫نصب پکیج‬‎

وسایل داخل کارتن پکیج :

1.      پکیج

2.      دفترچه راهنما – شابلون نصب – دسته شیر پر کن

3.      پلاک سرویس

4.      قلاب آویز

5.      پیچ ها و رول پلاک

6.       حلقه های دودکش ( دستگاه فن دار )

همچنین توجه کنید که کارتن دستگاه پلمپ بوده و کسی غیر از نماینده مجاز خدمات حق بازکردن کارتن را ندارد و نماینده خدمات نیز زمانی مجاز به بازکردن کارتن می باشد که پیش از بازکردن دستگاه کلیه مراحل توضیح داده شده در بخشنامه وظایف نمایندگان ( اطمینان از نصب بودن رادیاتور ها و ...) را چک کرده باشد.

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

 

نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 269 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج ایمرگاس دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/Pz0pL]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 


آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.


کد خطامفهوم کد خطا
01عدم تشکیل شعله
02فعال شدن کلید حرارتی (کلید حد)
03در مدل بدون فن سنسور دود فعال شده، در مدل فن دار عدم فعال شدن پرشرسوئیچ دود
04فعال شدن کلید حرارتی (کلید دود) و سنسور دود
05اشکال در NTC شوفاژ
06اشکال در NTC مصرفی
08حداکثر تعداد Reset
10کمبود فشار آب مدار گرمایش
11اشکال در تخلیه دود (پرشرسوئیچ اجازه راه اندازی نمی دهد.)
15خرابی برد الکترونیکی و یا اشتباه در اتصال کانکتورها
20عدم تشکیل شعله
24خرابی دکمه های کنترل پانل
27اشکال در گردش آب مدار گرمایش
31اشکال در سیستم ترموستات اتاقی
37افت ولتاژ ورودی به کمتر از 180 ولت
38خاموش شدن شعله در اثر وزش باد یا قطع و وصل جریان گاز
43خاموش شدن پکیج به علت تکرار بیش از حد کد 38
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 259 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج فرولی دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/nUiv9]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 


آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.


کد خطامفهوم کد خطاعلل احتمالی
E01اشکال در احتراقاشکال در احتراق، فن یا گاز ورودی
E02اشکال در سنسور حداشکال در کلید حرارتی و به نقطه جوش رسیدن آب در مبدل اصلی
E03اشکال تخلیه دوداشکال در ترموستات دود / سوئیچ فشار هوا
E04کمبود فشار آباشکال در آب ورودی یا سوئیچ فشار آب
E05اشکال در الکترود جرقه زناشکال اتصال سیم الکترود به برد الکترونیکی و یا نشتی در مدار
E06اشکال در مدار مصرفی آباشکال در حسگر مدار مصرفی یا اتصال آن
E09ورود بیش از حد آب به دستگاهباز بودن شیر پرکن
E51آسیب سخت افزاریرله فن بسته نمی شود.
E52آسیب سخت افزاریرله ی فن گیر کرده است.
E53آسیب سخت افزاریمربوط به شیر گاز
E72عدم تشخیص محفظه احتراقمربوط به خروجی دودکش و ورودی هوا
E76عدم تشخیص اتصال ماژول شیر گازمربوط به اتصال سوکت ماژول شیر گاز به برد کنترل با پروگرام برد
E99عدم قابلیت ریست کردنقابلیت ریست کردن از ترموستات بیرونی و ریموت کنترل موجود نمی باشد
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 310 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج آلزان دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/nUiv9]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 


آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.


کد خطامفهوم کد خطا
Er 01ترموستات حد عمل کرده است. (نیاز به ریست دستی می باشد)
Er 02وجود اشکال در سنسور آب مصرفی
Er 03وجود اشکال در سنسور آب شوفاژ
Er 04در صورت وجود 3 مرتبه تلاش برای تشکیل شعله پایدار، دستگاه به حالت ریست می رود. (نیاز به ریست دستی می باشد)
Er 05در صورتی که پس از 10 ثانیه از فعالیت فن، سیگنال بسته شدن پرشرسوئیچ هوا دریافت نگردد.
Er 06در صورتی که جریان الکتریکی در مدار ماژولار شیر گاز تشخیص داده نشود.
Er 07وجود اشکال داخلی در برد (نیاز به ریست دستی می باشد)
Er 08در صورتی که دمای مدار گرمایش از 92 °c بالاتر رود این خطا ظاهر می شود.
Er 09در صورت وجود سیگنال وصل بودن کنتاکت پرشرسوئیچ در هنگامی که فن کار نمی کند پس از 15 ثانیه این خطا ظاهر می شود.
Er 10کنتاکت پرشرسوئیچ آب قطع شده است.
Er 11در صورتی که سنسور آب شوفاژ دمایی پایین تر از صفر نشان بدهد این خطا ظاهر می شود.
Er 12در صورت افت سطح ولتاژ برق شهر به زیر 175 ولت این خطا نمایش داده می شود.
Er 13در صورتی که مشخصات سیگنال یونیزاسیون خارج از رنج باشد. (نیاز به ریست دستی می باشد)
Er 14در صورتی که سیگنال وجود شعله در حالتی که شیر گاز غیر فعال است تشخیص داده شود.
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 264 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج ایساتیس مدل super lux دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[https://aparat.com/v/GMgk9]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 


آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.


کد خطامفهوم کد خطا
چشمک زدن ●ثابت ○
  908070605040
      گرمای بیش از حد
     عدم چرخش آب
     عدم چرخش آب
     باز یا اتصال کوتاه شدن مدار NTC 1
     باز یا اتصال کوتاه شدن مدار NTC 2
      خطای ارتباطی برد
      خطای EEPROM
      خطای داخلی برد
       خطا در تشخیص شعله
    تشخیص شعله در صورت بسته بودن شیر گاز
    نقص در شعله (غیر یکنواختی شعله)
    عدم تشخیص شعله بعد از اولین تلاش
    عدم تشخیص شعله بعد از دومین تلاش
       خطا در خروج دود، پرشرسوئیچ هوا و یا فن
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 287 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج باکسی دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/Crqlw]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان.

کد خطامفهوم کد خطا
E1عدم تشکیل یا تشخیص شعله
E2فعال شدن کلید حرارتی (کلید حد)
E3اشکال در سیستم تخلیه دود
E4افت فشار آب مدار گرمایش
E6اشکال در NTC آبگرم مصرفی
E7اشکال در NTC شوفاژ
E9انجماد در سیستم گرمایش (افت دمای سیستم به کمتر از 2 °c )
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 303 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

احتمالا شما هم تا به حال به این موضوع برخورد کرده اید که درجه فشار روی پکیج (عقربه) روی صفر آمده و دستگاه دیگر کار نکرده است.

در این ویدیو علت کم شدن فشار پکیج و پایین افتادن درجه آن را توضیح داده ام:

[http://www.aparat.com/v/jB3GL]

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

این مسئله ممکن است ناشی از چند چیز باشد:

Image result for ‫درجه فشار پکیج‬‎

علل افت فشار در سیستم های پکیج دیواری

1-نشتی در مدار بسته پکیج و رادیاتور وجود دارد

وجود نشتی در پکیج حتی اگر خیلی کم باشد یکی از دلایل افت فشار می باشد. گاهی ممکن است پکیج شما که دچار نشتی شده طی چند روز در حدود یک کاسه آب نشتی دهد اما همین مقدار کم هم در افت فشار پکیج تاثیر گذار است. نشتی آب می تواند نشات گرفته از پکیج شوفاژ، رادیاتور، لوله های گرمایش باشد.

 

2-باز گذاشتن شیر پر کن پکیج

گاهی اوقات اتفاق می افتد که بعد از تنظیم فشار فراموش می کنید که شیر پر کن را ببندید که همین موضوع سبب می شود که در حین استفاده از آب گرم فشار پایین بیاد که نتیجه افت فشار هم خاموش شدن دستگاه می باشد. اصولا شیر پر کن در حالت ساعتگرد بسته می شود و در حالت پاد ساعتگرد باز می شود.

3-سوراخ بودن مبدل حرارتی

گاهی اوقات اتفاق می افتد که پکیج های تک مبدل دچار سوراخ شدن مبدل حرارتی از درون می شوند، نتیجه این اتفاق افزایش یا کاهش فشار می باشد البته در این حالت افزایش یا کاهش فشار با سرعت پاینی اتفاق می افتد.

البته ذکر این نکته ضروری است که به ندرت ممکن است پکیج های دو مبدل هم دچار سوراخ شدن مبدل حرارتی شوند.

4- سوراخ بودن یا باد نداشتن منبع انبساط

در صورتی که منبع انبساط سوراخ شود و یا اینکه باد نداشته باشد ما با افزایش یا کاهش فشار پکیج مواجه می شویم

5-خرابی شیر پر کن

هنگامی که شیر پرکن خراب می شود حتی اگر شیر پر کن بسته باشد پکیج با افزایش و کاهش فشار مواجه می شود. زمانیکه پکیج با خرابی شیر پر کن مواجه می شود افزایش یا کاهش فشار با سرعت کمی اتفاق می افتد

 تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا


نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 305 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)
آب گرم به دلایل بسیاری میتواند کم باشد و یا اصلا نباشد که هر کدام از این دلایل، عیب یابی مخصوص به خود را دارند.

اگر عیب دستگاه پکیج به خاطر خرابی فلورگلاتور یا سنسور آب گرم (سنسور قرمز) باشد. دستگاه روی حالت آب گرم مصرفی نمیرود. یعنی چراغ آب گرم روشن نمیشود و یا رقص نور در LED ها وجود نخواهد داشت.
در این مواقع باید سنسور آب گرم را تست و تعویض نمود.
ویدیوی زیر به شما کمک میکند تا با تعویض سنسور قرمز در پکیج های ایران رادیاتور آشنا شوید:
[http://www.aparat.com/v/Khnq4]

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 318 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج ایساتیس مدل newstar دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/5ntE6]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

کد خطا /strong>مفهوم کد خطا
E1افت فشار آب مدار گرمایش
E2عدم تشکیل یا تشخیص شعله
E3اشکال در NTC گرمایشی
E4اشکال در NTC مصرفی
E6انسداد دودکش – خطای پرشرسوئیچ دود
E7افزایش بیش از دمای مدار گرمایش (فعال شدن کلید حرارتی)
E8عدم برقراری ارتباط برد اصلی با برد صفحه نمایش
E9محل جامپر S4 را تغییر دهید .
EEدیپ سوئیچ و یا جامپر بر روی برد اصلی جا به جا شده است 
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 249 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج ایساتیس مدل Kareez دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/WgMrE]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

کد خطامفهوم کد خطاعلت احتمالی
E01گرمای بیش از حدخرابی NTC
خرابی ترموستات حد و یا کابل آن
خرابی پمپ
گرفتگی مسیر
وجود هوا در سیستم
تنظیم نبودن شیر گاز
E02تغییر دمای آبگرم گرمایش رفت در یک ثانیه بیشتر از 7 °c باشد و این حالت برای 3 مرتبه تکرار شود.وجود هوا در سیستم
رسوب مبدل ثانویه
خرابی NTC
خرابی کیت شیر سه راهه
خرابی پمپ
E03تغییر دمای آبگرم گرمایش رفت در یک ثانیه بیشتر از 20 °c باشد و یا تغییر دمای آبگرم برگشت در یک ثانیه بیشتر از 20 °c باشد.وجود هوا در سیستم
رسوب مبدل ثانویه
خرابی NTC  
خرابی کیت شیر سه راهه  
خرابی پمپ  
E04دمای آبگرم گرمایش رفت 55 °c از برگشت بیشتر بوده و این روند 3 مرتبه تکرار گردد.وجود هوا در سیستم  
رسوب مبدل ثانویه  
خرابی NTC    
خرابی کیت شیر سه راهه    
خرابی پمپ    
E05دمای آبگرم گرمایش برگشت 10 °c از رفت بیشتر بوده و این روند 3 مرتبه تکرار گردد.وجود هوا در سیستم
عدم نصب صحیح NTC ها
خرابی NTC
خرابی پمپ
مسدود شدن مسیر
E06دمای آبگرم گرمایش برگشت 30 °c از رفت بیشتر است.وجود هوا در سیستم
اتصال ناصحیح پکیج به سیستم های
گرمایشی
مسدود شدن مسیر
خرابی NTC
عدم نصب صحیح NTC ها
E10خطا در قرائت سنسور فشارخرابی سنسور فشار
خرابی کابل سنسور فشار و قطعی یا اتصال کوتاه آن
E11فشار آب در مدار کمتر از 4 / 0 بار باشد.
E12فشار مدار آب بیشتر از 3 بار باشد .
E13خرابی سنسور رفت گرمایش NTC1
E14خرابی سنسور برگشت گرمایش NTC2
E15خرابی سنسور آب بهداشتی NTC3
E16خطا در سنسور خارجی NTC4
E21وجود خطا در برد که باعث توقف پکیج می شود.برد خراب شده است.
E30در صورت تشکیل نشدن شعله یا عدم تشخیص شعله توسط الکترود تشخیص شعله
E31تشکیل شعله وقتی شیر گاز بسته است .خرابی شیر گاز
خرابی در برد
E32در صورت پرش شعله از روی سطح برنر ( 10 مرتبه پرش در یک مرتبه درخواست گرمایش)خرابی در برد
خرابی الکترود تشخیص شعله
عدم نصب صحیح دودکش
E41قبل از شروع سیکل تشکیل شعله، پرشر سوئیچ هوا فعال باشد .
E42در حین کار پکیج، پرشرسوئیچ باز شده باشد .
E43تأخیر در بسته شدن پرشر سوئیچ هوا
E50عدم اتصال کانکتور CN4
E51عدم اتصال کانکتور CN10
E60خطا در قسمت پمپ
E61اختلال در کارکرد پمپمشکل در برد
P01تغییر دمای آبگرم گرمایش رفت در یک ثانیه بیشتر از 7 °c باشد .مانند خطای E02
P02دمای آبگرم گرمایش رفت 55 °c از برگشت بیشتر باشد .مانند خطای E02
P03دمای آبگرم گرمایش برگشت 10 °c از رفت بیشتر باشد .مانند خطای E02
P06فشار پایین آب مسیر گرمایش
P07فشار بالای آب مسیر گرمایش
P21اولین شکست در به وجود آمدن شعلهمانند خطای E30
P22دومین شکست در به وجود آمدن شعلهمانند خطای E30
P23قطع شعله در حین کار پکیجخرابی الکترود تشخیص شعله
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 298 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج تاچی دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/zWLKO]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

تیپ A

کد خطامفهوم کد خطا
E1نقص در احتراق
E2فیوز حد
E3نقص در تهویه
E4کمبود آب
E6سنسور آبگرم بهداشتی G12
E7سنسور گرمایش G18
E9یخ زدگی
تیپ B
کد خطامفهوم کد خطا
E1نقص در احتراق
E2نقص در تهویه (کانکت)
E3نقص در تهویه (دیس کانکت)
E4فیوز حد
E5سنسور آب سرد ورودی سنسور آب سرد ورودی ECO
E6سنسور آبگرم بهداشتی
E7سنسور گرمایش
E8نقص برد الکترونیکی
E9کمبود آب
تیپ C و D
کد خطامفهوم کد خطا
E1نقص در تهویه
E2سنسور گرمایش G18
E3سنسور آبگرم بهداشتی G14
E4فیوز حد
E5مدار شیر گاز (مدولار)
E6نقص در احتراق
E7نقص در شعله
E8فشار گاز
E9یخ زدگی
Ebوجود شعله پس از خاموش شدن
ECنقص برد الکترونیکی
EPکمبود آب
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 277 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج باکسی دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/E3i1f]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

Related image

کد خطامفهوم کد خطا
E1قطع / نوسان گاز – عدم استفاده از شیلنگ با سایز مناسب یا اسفاده از سرشیلنگی – عدم عملکرد صحیح الکترود جرقه و یا شیر برقی گاز
E2عدم عملکرد صحیح پمپ – مبدل ها رسوب گرفته اند – سیستم هوا گرفته است.
E3فن دار : عدم عملکرد صحیح سوئیچ هوا و یا فن
بدون فن : عدم عملکرد صحیح سنسور دود – مسدود بودن دودکش – طول دودکش
E4فشار آب سیستم شوفاژ کم است – عدم عملکرد صحیح پرشرسوئیچ آب
E5خرابی برد الکترونیک
E6عدم عملکرد صحیح NTC آبگرم بهداشتی
E7عدم عملکرد صحیح NTC شوفاژ
E9عدم عملکرد صحیح سیستم مقابله با یخ زدگی (آنتی فریز)
99عدم عملکرد صحیح NTC آبگرم بهداشتی و یا شوفاژ و یا سیم های آنها
نمایندگی ایران رادیاتور بوتان کرمان بازدید : 286 سه شنبه 08 خرداد 1403 نظرات (0)

اگر دستگاه پکیج آریستون دارید و دنبال ارور های آن میباشد میتوانید از مطلب زیر استفاده کنید:

[http://www.aparat.com/v/4YgQO]

تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا 

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

کد خطامفهوم کد خطا
مدار اصلی
101گرمای بیش از حد
103نقص در مدار سیرکولاسیون یا عدم وجود آب در مدار Gradient Tman > 7 °c/sec برای 3 مرتبه
104نقص در مدار سیرکولاسیون یا عدم وجود آب در مدار Gradient Tman > 20 °c/sec or Gradient Trit > 20 °c/sec
105نقص در مدار سیرکولاسیون یا عدم وجود آب در مدار Tman – Trit > 55 °c for 3 times
106نقص در مدار سیرکولاسیون یا عدم وجود آب در مدار Trit > Tman + 10 °c for 3 times
107نقص در مدار سیرکولاسیون یا عدم وجود آب در مدار Trit > Tman + 30 °c
110باز یا مدار کوتاه شدن سنسور رفت سیستم گرمایشی ( NTC 1 )
112باز یا مدار کوتاه شدن سنسور برگشت سیستم گرمایشی ( NTC 2 )
114باز یا مدار کوتاه شدن سنسور بیرونی
116باز بودن مدار ترموستات
1P1نقص در مدار سیرکولاسیون یا عدم وجود آب در مدار Gradient Tman > 7 °c/sec
1P2نقص در مدار سیرکولاسیون یا عدم وجود آب در مدار Tman – Trit > 55 °c
1P3نقص در مدار سیرکولاسیون یا عدم وجود آب در مدار Trit > Tman + 10 °c
مدار بهداشتی
201باز یا مدار کوتاه شدن سنسور آبگرم ( NTC s )
202باز یا مدار کوتاه شدن سنسور پایینی مخزن
203باز یا مدار کوتاه شدن سنسور سوئیچ – روشن
204باز یا مدار کوتاه شدن سنسور کلکتور خورشیدی
205باز یا مدار کوتاه شدن سنسور ورودی گرمایشی سیستم خورشیدی
206مدار کوتاه شدن سنسور ورودی بهداشتی خورشیدی
207دمای بیش از اندازه مانیفولد خورشیدی
208پایین بودن دمای مانیفولد خورشیدی (حفاظت در برابر یخ زدگی)
PCB
301خطای EEPROM
302خطای برقراری ارتباط
303خطای داخلی برد
304بیش از 5 ریست در 15 دقیقه
305خطای داخلی برد
306خطای داخلی برد
307خطای داخلی برد
ارتباط با تجهیزات جانبی
401خطا در برقاری ارتباط بین مودم و Bus
402خطای داخلی مودم
403خطا در سیم کارد مودم
404خطا در برقاری ارتباط بین مودم و کارد
405خطای داخلی مودم
406خطای داخلی مودم
407باز یا مدار کوتاه شدن سنسور اتاقی
احتراق و تشکیل شعله
501نبود شعله
502تشخیص شعله یا بسته شدن شیر گاز
503یکنواخت نیودن شعله در طی عملیات
504تشخیص 3 بار جداشدگی شعله در طی عملیات
ورودی هوا / خروجی دود
601فعال شدن ترموستات دود (تنها در پکیج با محفظه احتراق باز)
602فعال شدن ترموستات دود (تنها در پکیج با محفظه احتراق باز)  
607فعال شدن پرشرسوئیچ قبل از مرحله احتراق
6P1تاخیر در بسته شدن پرشرسوئیچ
6P2باز شدن پرشرسوئیچ در زمان روشن بودن فن

تعداد صفحات : 4

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 79
 • کل نظرات : 4
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 73
 • بازدید امروز : 6
 • باردید دیروز : 231
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 237
 • بازدید ماه : 7,191
 • بازدید سال : 34,942
 • بازدید کلی : 117,706