منوی اصلی
تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644. ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس، مگاترم، فرولی، ایمرگاس، گلدیران و...
خدمات پس از فروش پکیج ایرانرادیاتور، بوتان، ایساتیس، فرولی.
 • گاهی اوقات، به دلایل مختف ممکن است روتور پمپ دستگاه پکیج نچرخد. در این حالت آب داخل دستگاه به جوش میاید و صدای تق تق وحشتناکی از داخل دستگاه شنیده میشود. همچنین بخار آب از ایرونت اتومات پمپ بیرون میزند و علاوه بر آن، سنسور حد دستگاه تا زمانی که خنک نشود اجازه فعالیت به دستگاه را نمیدهد.

  عکس پمپ پکیج

  سرویس و تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا

   

  دلیل این مشکل چیست؟

  این دلایل عبارتند از خاموش بودن دستگاه به مدت طولانی یا رسوب گرفتن پمپ و یا حتی ضعیف شدن استاتور پمپ.

  مثلا بار ها دیده شده است که صاحبخانه دستگاه را از برق کشیده است و به مسافرت رفته یا خانه برای مدت زیادی خالی از سکنه بوده. این امر باعث میشود که روتور یک حالت ایستا پیدا کند و استاتور نتواند توان کافی برای استارت پمپ را ایجاد نماید.

  حواستان باشد اگر خواستید به مسافرت بروید، دستگاه را از برق نکشید. مخصوصا برای مسافرت های طولانی مدت. هیچ اشکالی ندارد اگر آب ورودی پکیج را قطع کنید و یا شیر گاز خانه را ببندید اما اگر دستگاه را از برق بکشید پمپ گیرپاژ خواهد شد. وقتی دستگاه به برق باشد، در طول 24 ساعت پمپ یک بار فعال میشود و گریپاژ نخواهد شد.

  بدترین تجربه راجع به گیرپاژ پمپ این بود که قبل از این که آب دستگاه به جوش بیاید و سنسور حد، اجازه ادامه فعالیت را ندهد، یکی از قطعات فن به علت گرمای زیاد ذوب شده بود.

  سرویس و تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا

  چه کار باید بکنیم؟

  ساده ترین راه برای رفع گریپاژ پمپ این است که پیچ پشت آن را با یک پیچ گوشتی دوسو باز کنید. بعد از این پیچ، به انتهای روتور که داخل استاتور قرار دارد میرسید. با همان دو سو یا با یک فازمتر، روتور داخل پمپ را بچرخانید تا حالت سفتی خود را از دست بدهد و نرم بچرخد. سپس پیچ پشت پمپ را سفت ببندید. در این حالت حتی نیاز نیست آب دستگاه را خالی کنید.

  بنده از نحوه انجام این کار یک فیلم آموزشی تهیه کرده ام که میتوانید آن را پخش کنید و قدم به قدم رفع گریپاژ پمپ به وسیله پیچ گوشتی را اجرا کنید:

  [http://www.aparat.com/v/xTtJ7]
   

   

  راه دیگر این است که آب دستگاه را کامل خالی کنید. رجوع شود به پست چگونه آب دستگاه را خالی کنیم.

  سپس پیچ های چهار طرف پمپ را با آچار آلن شماره 5 یا در بعضی پمپ ها شماره 4، باز میکنیم. روتور را از داخل استاتور در میاوریم یا اگر روتور در نمی آید، همانجا با دست میچرخانیم. پروانه پمپ باید براحتی بچرخد. در بعضی مواقع ممکن است پروانه پمپ به این راحتی ها نچرخد، در این مواقع میتوانید کمی ریکا برای روان شدن لحظه ای پروانه، داخل سوراخ وسط آن بریزید و بعد پروانه را اینقدر بچرخانید تا راحت بچرخد.

  دقت کنید که اگر پمپ سوخته باشد و پروانه خیلی سفت شده باشد، چاره ای جز تعویضش نیست. 

  بعد از این کار، اگر روتور را از داخل استاتور درآورده اید، کاملا آن را خشک کنید و مجدد آن را داخل استاتور قرار دهید و پیچ های پمپ را سفت کنید. دقت کنید که واشر پمپ را به درستی در محلش قرار دهید.

  سرویس و تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا

   بعدا راجع به پمپ پکیج بیشتر توضیح میدهم. 

  آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.

  آخرین ویرایش: شنبه 28 اردیبهشت 1398 11:42 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • دیدگاه ها
  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید :

  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic