در گذشته دستگاه های پکیج دارای کلید فشار سنج آب یا پرشر آب نبودند و به همین علت حتی زمانی که فشار آب در آن ها بسیار کم هم بود کار میکردند. کار کردن در این حالت باعث میشود آب دستگاه جوش بیاورد و پمپ خشک کار کند و بسوزد. برای جلوگیری از این کار، سازندگان پکیج شوفاژ دیواری، قطعه ای به نام کلید فشار سنج آب تعبیه نمودند که با بالا رفتن فشار آب فعال شود و به برد فرمان دهد که فشار کافی درون پکیج وجود دارد. 

سری اول که کلید فشار سنج به شکل امروزی تولید نشده بود، از مجموعه صفحه شافت، پرده دیافراگم، و میکروسوئیچ استفاده میشد. وقتی که فشار آب داخل پکیج به حد کافی میرسید، پرده دیافراگم به صفحه شافت فشار وارد میکرد و میله شافت جلو می آمد و میکروسوئیچ را فعال میکرد در نتیجه برد الکترونیک متوجه میشود که فشار کافی در پکیج وجود دارد و اجازه تشکیل شعله میداد.

شکل میکروسوئیچ: Image result for ‫میکروسوئیچ آب پکیج‬‎

بعد ها علم پیشرفت کرد و به جای این مجموعه از یک قطعه به نام پرشر سوئیچ آب استفاده شد که در آن هم یک دیافراگم وجود دارد و با فشار آمدن به آن یک مسیر الکترونیکی باز میشود تا برد متوجه بشود که فشار داخل دستگاه کافی است.

سرویس و تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا

 

شکل پرشر سوئیچ آب: Image result for ‫میکروسوئیچ آب پکیج‬‎

 

دلیل این مشکل چیست؟

 

به طور معمول پرشر سوئیچ آب به راحتی خراب نمیشود. یک دلیل آن این است که دیافراگم داخل آن قرار نیست خیلی بازی کند و به این واسطه عمرش زود تمام شود. اما اگر خراب بشود، با هر فشار آبی، خطای کمبود فشار آب میدهد. در این صورت باید تعویض شود.

اما پکیج هایی که مجموعه دیافراگم، شافت و میکروسوئیچ دارند بیشتر متحمل خرابی میشوند. مخصوصا این که میکروسوئیچ  ها بعد از چند سال کار کردن ضعیف یا خراب میشوند. در این حالت هر کدام از قطعات پرده دیافراگم، صفحه شافت کوچک و میکروسوئیچ امکان خراب شدن دارند و باید یکی یکی مورد تعویض قرار گیرند.

سرویس و تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا

 

 چه کار باید بکنیم؟

 اگر مطمئن هستید که همیشه یک چشمتان به درجه پکیج هست و ریسک این که دستگاه ممکن است روزی بدون آب و خشک کار کنید را به جان پمپ پکیجتان میخرید، میتوانید دو سیمی که به پرشر وصل شده اند را با سیم چین لخت کنید و آن دو را به هم وصل کنید تا دستگاه مثل دستگاه های قدیمی بدون پرشر آب کار کند. این راه حل در دستگاه هایی مثل ایران رادیاتور جواب میدهد. مخصوصا وقتی نخواهید هزینه کنید و قطعه نو برای دستگاه تعبیه کنید.

اما بعضی از دستگاه ها مثل تاچی، گول نمیخورند. برد الکترونیک این دستگاه ها به نوعی برنامه ریزی شده است که قبل از کار کردن پکیج در حالت شوفاژ اول فرمان قطع را از میکروسوئیچ دریافت میکنند و بعد منتظر دریافت فرمان وصل شدن میکروسوئیچ میمانند تا فرمان تشکیل شعله را ارسال کنند.

در این دستگاه ها حتما باید قطعات تعمیر یا تعویض شوند. (قطعاتی مثل پرده دیافراگم، صفحه شافت و میکروسوئیچ یا قابل تعمیر نیستند یا هزینه تعمیرشان از هزینه تعویضشان بیتشر خواهد شد).

سرویس و تعمیر پکیج در کرمان: 09364284644 بینا

آموزش تعمیر پکیج آریستون، آلزان، آماتیس، ا ج ا، اخگر، استانبول، ال جی، ایتالترم، ایران رادیاتور، ایساتیس، ایمرگاس، باکسی، بایکان، بایماک، بوتان، بوش، بیاسی، پلار، تاچی، دئوترم، دمراد، دیلاکس، دیمردکوم، رادیانت، روکا، روکا و وستن، ری، سونیه دوال، شاپه، شفیع سازه، شرق، فاگور، فرولی، گارز، گرم ایران، گلدیران، لامبرت، لورچ، مارس، مگاترم، ناوین، نو افلوریدا، والترو، وایلانت در کرمان: 09364284644 بینا.